Aktywny wypoczynek w Dźwirzynie

Wśród miejscowości nadbałtyckich warto zwrócić uwagę na Dźwirzyno położone na Pomorzu Zachodnim w gminie Kołobrzeg. Ta mniej popularna miejscowość letniskowa ma wiele do zaoferowania wyruszającym nad morze wczasowiczom. Wioska ta posiada kąpielisko morskie i port rybacki na przetoce z przystanią żeglarską i stanicą wodną. O poziomie turystyki w tej okolicy świadczy także dobra baza noclegowo-wypoczynkowa Dźwirzyna. Położenie nad morzem i nad jeziorem Resko Przymorskie umożliwia turystom oprócz plażowania okazję do wędkowania i uprawiania sportów wodnych. Oto kilka wskazówek dla aktywnie wypoczywających.

Na początek sugestie dla osób lubiących większy wysiłek w czasie urlopu. Zaraz przy wjeździe do miejscowości ulokowana jest tzw. ścieżka zdrowia, która stanowi nie lada gratkę dla miłośników sportu. Znajduje się ona na terenie lasku, tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, co dodatkowo podnosi jej walory i wpływa na lepsze samopoczucie korzystających z niej osób. Cały rozmiar ścieżki szacowany jest na około 1600 m. Na trasie znajdują się odpowiednio przygotowane i oznakowane stanowiska ćwiczebne. Obecnie jest ich aż 15. Także dla osób, dla których wysiłek fizyczny nie jest wskazany ścieżki te idealnie nadają się do długich spacerów na łonie natury, w otoczeniu nadmorskich wydm, dających możliwość kontemplacji i błogiego relaksu. Ta nadmorska miejscowość kusi także możliwością wypłynięcia w niezapomniany rejs po morzu wspaniałym wycieczkowym statkiem. Dodatkowo obok jeziora Resko Przymorskie znajduje się przystań wraz z wypożyczalnią pływackiego sprzętu. Miejsce to stanowi idealną lokalizację dla amatorów sportów wodnych, a także dla wędkarzy. Królują tu głównie: leszcze, płocie, liny, szczupaki, sandacze oraz węgorze.

Jedna myśl na temat “Aktywny wypoczynek w Dźwirzynie”

  1. Eee tam aktywność fizyczna, przecież nad morze jedzie się po to, by całymi dniami wylegiwać się na ciepłym piaseczku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>