Bieszczadzka Cisna

Cisna to miejscowość położona w województwie podkarpackim. Znajduje się na terenie Bieszczad Wysokich, w związku z tym obfituje w liczne szlaki wycieczkowe i jest dobrze znana turystom. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miejsce zacznij od rezerwacji noclegu. Baza noclegowa w sezonie jest mocno oblegana, przez co trzeba pomyśleć o tym wcześniej. Mimo to z pewnością każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, nawet wtedy, gdy liczba turystów jest bardzo duża. Noclegi w Cisnej [] to liczne kwatery oraz pensjonaty, które dadzą wytchnienie po aktywnie spędzonym dniu. Najważniejsze to wybrać coś, co będzie odpowiadać stawianym wymaganiom. Okoliczni mieszkańcy i gospodarze dobrze znają specyfikę pracy w tej branży i na pewno pomogą.

Miejscowość Cisna zaprasza do aktywnego wypoczynku! Główną atrakcją są tutaj dobre możliwości do jazdy rowerem oraz mnóstwo szlaków pieszych. Przepiękne krajobrazy przyciągają co roku wielu miłośników tego regionu. Popularnością cieszą się także tutejsze lasy, najczęściej bukowo-jodłowe. Zapewniają wyjątkowy relaks, ciszę oraz jedność z naturą, która nie jest tu zatruwana spalinami. Po spacerze czy wycieczce rowerowej warto zajrzeć do karczmy „Siekierezada”. To miejsce dobrze znane okolicznym artystom, wspomniane też w piosence Edwarda Stachury, który także tu gościł.

Wspaniałą atrakcją jest przejazd Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową [https://www.facebook.com/pages/Bieszczadzka-Kolejka-Le%C5%9Bna/573772505997270], która od lat kursuje na trasach, do których ciężko dotrzeć w inny sposób. Na przestrzeni lat była rujnowana i odbudowywana ze względu na wojny, ale dziś pracuje bez zastrzeżeń. Wozi turystów oraz okoliczną ludność przez wspaniałe tereny, o których ciężko zapomnieć. Kolejną atrakcją jest wspaniały kościół pod wezwaniem św. Stanisława. Posiada interesujące rozwiązania architektoniczne, które kształtowały się na przestrzeni lat. Jego ciekawa historia może niejednego zainteresować. Niedaleko rozciągają się tereny rezerwatu Sine Wiry. W jego obszarze płynie rzeka Wetlina. W miejscu jej rozwidlenia powstał bardzo ciekawy krajobraz, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. Choć to kilka kilometrów dalej, z pewnością warto się tam udać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>