Małe jest piękne, małe jest duże!

Pieniny są jednym z najciekawszych pasm górskich na południu Polski. Nie znajdziemy tu szczególnie wysokich szczytów, ale przede wszystkim liczne zakątki i górskie osobliwości. Jednym z piękniejszych miejsc w Pieninach jest Czorsztyn. To niewielka wioska, gdyż liczy około 400 stałych mieszkańców. Jednak w okresie letnim miejscowość odwiedza wiele turystów, spragnionych niezapomnianych wrażeń i emocji. Ogromnym atutem miasta jest wszechobecna cisza i spokój, która panuje tutaj nawet w szczytowych okresach sezonu. Gwarantuje nam to komfortowy wypoczynek na łonie natury. To doskonałe miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu.

Największą atrakcją Czorsztyna jest oczywiście położenie u podnóża Pienin. Jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych szczytów są słynne Trzy Korony, której wysokość wynosi niespełna 1 kilometr. Najwyższymi wierzchołkami tego urokliwego masywu są: Okrąglica, Płaska Skała oraz Pańska Skała. Na pierwszym z nich znajduje się niewielki taras widokowy. Aby na niego wejść trzeba zapłacić kilka złotych, jednak widok, który tam na nas czeka jest bezcenny. Można stamtąd podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę na Pieniny i daleką okolicę.

Oprócz wielu możliwości spędzania wolnego czasu, szereg miejsc noclegowych w Czorsztynie znacznie się wyróżnia wśród innych miejscowości, dlatego każdy kto pragnie przeżyć niezapomniane chwile i zadowolenie z wyboru powinien odwiedzić to miejsce. W wiosce znajduje się pokaźna baza noclegowa, która czeka na turystów. Jednym z chętniej odwiedzanych ośrodków noclegowych jest Willa Diana, w której znajdziemy przestronne oraz przytulne pokoje. Ponadto cały obiekt znajduje się w pięknie zaprojektowanym ogrodzie. Wszystkie pokoje zawierają łazienki, a także zostały wyposażone w telewizor oraz balkon. Ponadto w ośrodku znajduje się dostęp do darmowego, bezprzewodowego Internatu oraz plac zabaw dla dzieci.

Jeśli pragniesz poczuć odrobinę luksusu nie wydają przy tym za dużo pieniędzy, powinieneś zdecydować się na nocleg w Willi Jordanówka. W pensjonacie znajdziemy elegancko urządzone wnętrza z licznymi motywami miejscowej kultury. Ponadto cały budynek znajduje się w spokojnej i zacisznej okolicy, tuż nad Jeziorem Czorsztyńskim. Miejscowa kuchnia serwuje pyszne dania regionalne. W ofercie pensjonatu znajduje się także własna przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>