Międzybrodzie Żywieckie – niezapomniany klimat gór

Zimą i latem wiele wakacyjnych tras turystycznych wiedzie do Zakopanego lub po prostu w polskie Tatry, które nie bez przyczyny stanowią zimową stolicę kraju. Coraz więcej turystów przekonuje się jednak, że także inne góry i górskie miejscowości mają im bardzo wiele do zaoferowania. Ponieważ są mniej znane, a więc i mniej oblegane, nie znajdziemy wielkiego tłoku na szlakach, a wynajęcie odpowiadającego nam noclegu nie powinno być większą trudnością. Spoza tatrzańskich miejscowości warto wspomnieć o Międzybrodziu Żywieckim, w którym spotykają się zarówno góry, jak i… jezioro.

Odetchnij górskim powietrzem

Miejscowość ta jest o tyle specyficzna, że turyści rezerwujący w niej noclegi mogą liczyć na dwutorowe atrakcje. Do wyboru mają zarówno górskie wędrówki związane z biwakowaniem, chodzeniem po trasach pieszych albo rowerowych i poznawaniem Beskidu Małego. Mogą również decydować się na pozostanie na dole i skorzystanie z atrakcji, jaką daje dostęp do Jeziora Międzybrodzkiego. Niewątpliwie jednak największym walorem są góry, które zarówno w lecie, jak i w zimie przyciągają setki turystów. Szczyt Żar to jedno z największych wzgórz w okolicy, na którego płaskim wierzchołku wytyczone są szlaki plenerowe i spacerowe. Turyści mogą skorzystać także z kilku innych tras górskich, w tym do Przełęczy Isepnickiej albo Kocierskiej. Szlaki są bardzo łatwe do przejścia i niewymagające, dobre nawet dla starszych osób, które nie mogą się zbytnio przesilać.

I wodną bryzą

Jak zostało wspomniane wcześniej, międzybrodzkie kameralne noclegi przeznaczone są też dla tych turystów, którzy przybywają tu, aby wypocząć nad jeziorem. Do ich dyspozycji oddane są strzeżone kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Częstym elementem są również przystanie wędkarskie, specjalne pomosty wbudowane kilka metrów w głąb jeziora, gdzie przez całe dnie przesiadują wędkarze. W czasie zimy na jeziorze tworzone są naturalne lodowiska, jeśli tylko pozwala na to odpowiednia temperatura i pogoda. Zarówno z poziomu Międzybrodzia, jak i ze szczytów gór roztacza się fantastyczny widok na okolicę i jezioro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>