Nadleśnictwo Karczma Borowa w Lesznie

Leśne pomniki przyrody oraz rezerwaty to bardzo duża atrakcja turystyczna dla wielu osób, więc nie ma się co dziwić, że ludzie szukają takich miast, w których mogą uraczyć swoje oczy pięknymi widokami związanymi z okoliczną fauną i florą. W Polsce istnieje wiele miejsc, w których można zobaczyć ciekawe okazy przyrodnicze, a szczególnie polecane zainteresowanym jest Leszno.

W Lesznie (szczegóły – strona www) do dyspozycji turystów oddane zostało Nadleśnictwo Karczma Borowa. W jego skład wchodzi bardzo duża liczba leśnictw również z okolicy. Wszystko zamyka się w obrębie województwa wielkopolskiego. Turyści mogą się tutaj zapoznać z takimi leśnictwami jak: Nowy Świat, Drzewce, Nadolnik, Książęcy Las, Tarnowa Łąka, Kąkolewo, Długie Stare, Górzno, Junoszyn oraz Karczma Borowa. Główna siedziba zlokalizowana została jednak w Lesznie. We wszystkich wyżej wymienionych leśnictwach można zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca leśniczego, jakim sprzętem posługuje się on w codziennej pracy, itd. Oprócz tego można oczywiście zachwycać się fauną i florą leszczyńskich lasów, rezerwatów i innych tego typu miejsc. Dostęp do tego nadleśnictwa jest łatwy, więc nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby w to miejsce trafić. Wszystko jest doskonale oznakowane, a więc każdy turysta może dowiedzieć się już na samym początku, gdzie znajdują się najciekawsze pomniki przyrody, aby móc właśnie tam udać się wraz ze swoją rodziną. Jest to ciekawe przeżycie przede wszystkim pod kątem przyrodniczym. Można tutaj wypocząć na świeżym powietrzu, na łonie natury i jednocześnie odwiedzić kompleks leśnictw złożonych w jedną całość, gdzie można zobaczyć rzadkie okazy zwierząt oraz roślin. Wyprawa do Nadleśnictwa Karczma Borowa to obowiązkowy punkt wycieczki każdego turysty.

Wyjeżdżając do przedstawianej miejscowości, musimy mieć na uwadze bazę noclegową, która jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych (Leszno – serwis www) sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Leszno oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Leszno”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>