Narciarstwo w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska mimo bogato rozbudowanej całorocznej oferty turystycznej, niewątpliwie największą liczbę gości odnotowuje w zimie, kiedy to śnieg zdobiący górski krajobraz otwiera szereg możliwości przed miłośnikami białego szaleństwa. Nic więc dziwnego, że Bukowina uznawana jest za polską Mekkę dla narciarzy. Niezliczone stoki i wyciągi narciarskie wzbogaca dodatkowo rozbudowana baza noclegowa [przeglądnij bazę Meteor] dając w efekcie doskonały obiekt wypadów narciarskich – zarówno weekendowych, jak i urlopowych. Każdy przyjezdny znajdzie tutaj odpowiadające jego potrzebom noclegi. Bukowina Tatrzańska dysponuje bowiem wszelkiego rodzaju hotelami w pobliżu stoków oraz rozmaitymi pensjonatami zlokalizowanymi w bardziej kameralnych okolicach.

Pierwszym stokiem, jaki został otwarty w tej urokliwej wsi był stok na Wysokim Wierchu i już od samego początku wywołał nie lada sensację stając się jednym z najbardziej obleganych tego typu obiektów w Polsce. Nic zatem dziwnego, że zaraz po nim zaczęto otwierać kolejne. Bukowina Tatrzańska dysponuje bowiem terenem idealnym pod tego typu inwestycję. Nie trudno tutaj bowiem o łagodne i długie zbocza idealne pod stworzenie właśnie stoków narciarskich, będących doskonałym miejscem zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i pobierających pierwsze nauki amatorów. Pomijając fakt doskonałego ukształtowania terenu, sam górski klimat sprzyja narciarstwu, jak żaden inny. Bardzo niskie zimą temperatury sprzyjają długotrwałemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej w tym rejonie. Pod względem zimowego aktywnego wypoczynku, narciarstwa i innych sportów zimowych, a co zatem idzie również turystyki, Bukowina Tatrzańska skutecznie goni niedoścignione dotychczas Zakopane, stając się jego największym konkurentem. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz większe masy turystów wybierają właśnie Bukowinę na obiekt swoich zimowych eskapad.

Bukowina Tatrzańska jest niewątpliwie miejscem, gdzie każdy zapalony narciarz musi spróbować swoich sił. Nie tylko ze względu na doskonale wyposażone stoki, nowoczesne wyciągi, ale przede wszystkim sprzyjający zjazdom klimat oraz niezapomniane, towarzyszące sportom zimowym górskie widoki. Po cudownie i aktywnie spędzonym dniu, czekają na zmęczonego, ale szczęśliwego turystę rozmaite góralskie gospody, w których z pewnością poczuje on tutejszą kulturę i klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>