Park krajobrazowy i zamek joannitów w Łagowie

Po całym roku codziennej pracy każdy ma prawo czuć się zmęczony. Właśnie dlatego, warto chociaż raz do roku wyjechać na wakacje w miejsce, w którym będzie można odpocząć i choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Dobrym pomysłem jest wybranie miejscowości, w której można zwiedzić interesujące miejsca, ale również się wyciszyć i odprężyć. Jedną z miejscowości, która spełnia obydwa powyższe warunki jest leżący w województwie lubuskim Łagów.

Powstały w 1985 roku Łagowski Park Krajobrazowy jest zachwycającym i pięknym miejscem, do którego chętnie przyjeżdżają nie tylko turyści wypoczywający w Łagowie. Na jego terenie znajduje się aż osiem jezior. Najbardziej popularnymi są te największe, czyli Jezioro Łagowskie oraz Jezioro Trześniowskie. Wokół nich funkcjonuje sporo ośrodków wczasowych popularnych wśród osób, które poszukują wakacyjnego noclegu w Łagowie. Turyści, którzy lubią poruszać się na dwóch kółkach koniecznie powinni udać się na przejażdżkę, jedną spośród licznych ścieżek rowerowych wytyczonych w Łagowskim Parku Krajobrazowym. Ci, którzy zdecydowanie wolą sporty wodne, mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu i popływać żaglówką, kajakiem, lub tradycyjnym rowerkiem wodnym po którymś z jezior.

Po aktywnie spędzonym dniu, warto wybrać się na spacer i zobaczyć Zamek Joannitów. Jego historia sięga aż XIV wieku, jednakże zachowała się tylko niewielka część budynku pochodząca z tamtego okresu. Kiedyś zamek otoczony był murami obronnymi, dziś podziwiać można tylko ich pozostałości, jakimi są dwie bramy: Brama Polska (pochodząca z XV w.) oraz Brama Marchijska (XVI w.). Dzisiejsze przeznaczenie zamku znacznie różni się od tego pierwotnego, bowiem w budynku funkcjonuje hotel, w którym mogą zatrzymać się turyści, a także restauracja i kawiarnia. Dla zwiedzających udostępniona została wieża, z której szczytu widać panoramę malowniczego Łagowa. Każda miejscowość turystyczna powinna mieć dużą bazę noclegową. W Łagowie zgodnie z tym założeniem działa wiele ośrodków wczasowych, ale także pensjonatów, hoteli (także tych ze SPA), istnieje również możliwość wynajęcia pokoju u osób prywatnych. Warto mieć na uwadze, że noclegi w Łagowie są poszukiwane przez turystów z całego kraju, dlatego dobrym pomysłem jest zarezerwowanie miejsca jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>