Rowy – atrakcje dla każdego

Głównym powodem, dla którego zjeżdżają się w Rowach co roku tysiące ludzi jest przede wszystkim nadmorski klimat i charakterystyczny dostęp do morza. Szerokie plaże wypełnione miękkim złocistym piaskiem oraz czyste wody Bałtyku sprawiają, iż każdy wypoczynek i noclegi w Rowach czyni wyjazd wyjątkowym. Dodatkową atrakcją miejscowości jest druga plaża przeznaczona dla wielbicieli nagości – plaża nudystów. Sprzyjający klimat oraz zawarty w powietrzu jod wpływa korzystnie i leczniczo na drogi oddechowe. Kolejną atrakcją miasta jest przystań rybacka, mieszcząca się na ujściu Łupawy, gdzie można kupić świeże ryby oraz podziwiać pracę rybaków.

Tym co łączy Rowy i Łebę jest Słowiński Park Narodowy. Znajdujący się na powierzchni ponad 33 tysięcy hektarów obszar słynie z ruchomych wydm, które niestety znajdują się od strony Łeby, ale istnieje możliwość dotarcia z Rowów do nich na rowerze.

Sposobem na romantycznie spędzony wieczór jest wyprawa do Latarni Czołpino, która oddalona jest od brzegu morza około kilometr, gdzie panuje niezwykła cisza i spokój, a mała ilość ludzi w pobliżu zachowa zaczarowany klimat. Piękna panorama rozciągająca się z wysokości 25 metrów zachwyci każdą zakochaną parę więc wycieczka w to miejsce może być wspaniałym pomysłem na zorganizowanie zaręczyn z pięknym widokiem w tle. Natomiast dla miłośników jezior proponowany jest wypad nad Jezioro Gardno o powierzchni 2,5 tysiąca hektarów i głębokości 2,6 metrów. Dzięki temu, iż posiada on dość płytkie wody jest świetnym miejscem do nauki sportów wodnych, jak i do pogłębienia umiejętności pływackich. Wartą odwiedzenia atrakcją jest również Neoromański Kościół w Rowach, który powstał w latach 1844-1849. Budynek w całości wybudowany został z ciosanych kamieni, które pochodzą z Kamiennej Wyspy znajdującej się na Jeziorze Gardno. Jak widać, duża ilość atrakcji oraz ciekawych miejsc gwarantuje wspaniały wypoczynek w Rowach. Polecamy i zapraszamy.

3 myśli na temat “Rowy – atrakcje dla każdego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>