Śląsk na weekend, czyli Katowice

Z wielkopolskiego Kalisza [http://klubkomediowy.pl/palace-i-zamki-kalisza-861/] ruszamy w kolejną podróż. Miłośnicy różnych gatunków muzyki z pewnością wiedzą, że Katowice są ważnym miejscem na mapie kulturowych i muzycznych wydarzeń. Odbywające się tam cykliczne wydarzenia, takie jak między innymi Rawa Blues Festival, Festiwal Nowa Muzyka czy Śląski Festiwal Jazzowy co roku przyciągają wielu fanów z całej Polski. Przy tej okazji warto jest zatrzymać się w Katowicach i poznać także bogatą historię tego regionu.

Miasto to jest położone w województwie śląskim i jest jednym w większych w Polsce. Jest obecnie największym ośrodkiem gospodarczym w kraju i miejscem, gdzie działają trzy kopalnie węgla kamiennego oraz dwie huty. W całym mieście widać wyraźnie, że są to dzielnice głównie przemysłowe. Ma to jednak swój urok i dzięki temu możemy się dowiedzieć wiele o początkach przemysłu górniczego oraz samym regionie. Wystarczy odwiedzić bardzo popularną dzielnicę tego miasta, która jest inspiracją dla wielu reżyserów. Nikiszowiec [https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikiszowiec] jest także bardzo częstym miejscem wybieranym na zdjęcia plenerowe par młodych ze względu na jego wyjątkowy klimat. Ceglane, charakterystyczne budynki, które robią bardzo duże wrażenie zostały stworzone w XX wieku przez braci Zillmann. W dawnym budynku pralni i magla znajduje się Muzeum Historii Katowic.

Oczywiście w Katowicach znajdziemy także wiele innych zabytków architektury oraz z ciekawostek na przykład Muzeum Hansa Klossa. Aeroklub śląski oraz imprezy typu Air Show również przyciągają setki ludzi. Na katowickim Spodku odbywają się liczne wydarzenia sportowe oraz muzyczne. Warto wybrać się do Doliny Trzech Stawów, gdzie można spacerować długimi godzinami wśród zieleni i zbiorników wodnych. W pobliżu Katowic znajduje się także jeden z najważniejszych portów lotniczych w Pyrzowicach.

Jeżeli jesteśmy w pobliżu, jedziemy na jakieś muzyczne czy sportowe wydarzenie albo szukamy pomysłu na weekend odwiedźmy Śląsk i poznajmy jego uroki. Będzie to na pewno cenna lekcja historii, geologii oraz mile spędzony czas. Nie pozostaje teraz nic innego jak szukać noclegu [], pakować plecak i wyruszać na poznanie tego ważnego na mapie Polski i wspaniałego miejsca.

Podsumowując, miasto jest położone w województwie śląskim i jest jednym w większych w Polsce. Jest obecnie największym ośrodkiem gospodarczym w kraju i miejscem, gdzie działają trzy kopalnie węgla kamiennego oraz dwie huty.

4 myśli na temat “Śląsk na weekend, czyli Katowice”

  1. Myślę, że fajnie do takiego miasta wyjechać właśnie na weekend, ale tak jak piszą autorzy – życie cyrkowca na tym polega 😉 Miło, że macie czas jeszcze na zwiedzanie.

  2. Ja bym tam raczej na wycieczkę nie pojechał, na odpoczynek wolę kilka dni nad morzem albo w górach.

  3. Ja się zdecydowałam na nocleg w Katowicach w drodze do Kielc i tak na szybko zwiedziłam miasto, tyle ile mi się udało. Chętnie się zatrzymam znowu w drodze powrotnej :0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>