Szklarska Poręba – Górskie Miasteczko

Szklarska Poręba to przede wszystkim urokliwe i piękne miasto z bogatą ofertą turystyczną. Ze względu na walory przyrodnicze przez okrągły rok pojawia się tu rzesza turystów. Zapierający dech w piersi widok jaki można zobaczyć z okna wynajętego apartamentu powala z nóg. Miasto ze względu na tak duże zainteresowanie wśród zarówno turystów jak i sportowców poszerzyło możliwości i rozwinęło się niemal pod każdym względem. W okresie zimowym najtrudniej znaleźć wolny pokój w tych okolicach (do sprawdzenia w bazie meteor) To miasto praktycznie dzień w dzień pędzi na pełnym obrotach.

Miejsca charakterystyczne dla miasta to przede wszystkim sławny wodospad Kamieńczyka, który jest największym w polskich Sudetach oraz jego mniejszy brat, wodospad Szklarki. Kolejnym punktem są Śnieżne Kotły, które położone pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem na wysokości 1300-1790 m n.p.m, powalą każdego, który dojdzie na szczyt, oszałamiającą panoramą regionu. Natomiast jeśli ktoś marzy o zobaczeniu tego z mniejszej wysokości bez zbędnego wysiłku, dla zwiedzających powstał taras widokowy na wysokości 585 m n.p.m gdzie rozciąga się panorama na Karkonosze. Szklarska Poręba jest wyjątkowym i klimatycznym miastem, w którym atrakcja stoi na atrakcji. Oprócz wszystkich naturalnych punktów wartych obejrzenia powstało tu mnóstwo dodatkowych atrakcji aby zapewnić turystom szeroka gamę wyboru co do wolnego czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W tym małym raju nawet lokale gastronomiczne zachwycają innością, oryginalnością oraz życzliwością. Specyfika tego miejsca jest tak uwielbiana przez wczasowiczów z tego względu, iż zaledwie kilkadziesiąt kilometrów za miejscem zamieszkania można przenieś się w inny, bajkowy świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>