Uzdrowisko w Krynicy Zdroju

Bogactwem naturalnym z jakiego słynie Krynica-Zdrój są wody mineralne, z których korzystać można w wielu pijalniach na terenie całego miasta. Ta malownicza miejscowość posiada niezwykłe walory, które przyciągają do siebie tysiące turystów. Niepowtarzalne właściwości wód krynickich wykorzystywane są do leczenia schorzeń przewodu pokarmowego. Wspomaga leczeniu takich chorób jak wrzody, nadkwaśność, cukrzyca, miażdżyca oraz nadczynność tarczycy. Ludzie przyjeżdżają tu w ciągu całego roku z dwóch powodów, aby aktynie spędzić urlop lub poprawić zdrowie. W związku z tym szeroka baza noclegowa: meteor-turystyka.pl/noclegi,krynica-zdroj,0.html, jest w stanie zapewnić nocleg ogromnej liczbie osób. Oprócz kuracji pitnej, wody mineralne wykorzystywane są do leczniczych kąpieli.

Wody mineralne Zdrój Główny to wody z dużą zawartością bezwodnika kwasu węglowego. Stosuje się je przy schorzeniach przewodu pokarmowego, anemiach i niektórych chorobach żołądka. Wody Słotwinka to 0,41% szczawa wodorowęglanowo-magnezowo-sodowo-wapniowa, żelazista, stosowana do leczenia w przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, jego schorzeniach, zaburzeniach gruczołów dokrewnych dróg moczowych, miażdżycy. Wody „Jan” – to woda bardzo moczopędna, która stanowi idealną kurację w leczeniu kamicy nerkowej oraz stanów zapalnych dróg moczowych. Dodatkową właściwościową jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. „Józef” – to woda mająca działanie również moczopędne i leczy te same choroby co woda Jan. Mieczysław – to 0,42% szczawa wodorowęglanowo-wapnia, który stosuje się przy chorobach nerek, układu pokarmowego oraz niedokrwistości. Tadeusz- to z kolei woda z dużą zawartością żelaza. Stosuje się ją przy nadkwasocie i niedowładzie żołądka, wrzodziejących nieżytach jelita grubego i cienkiego raz alergicznych schorzeniach przewodu pokarmowego. Zuber- to jedna z najsilniejszych w Europie, zawierająca 2,14 % szczawa wodorowęglanowo-sodowo-mgnezowa, borowa. Pomaga w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, nadkwasoty, dróg żółciowych, wątroby i cukrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>