Warto spędzić letni urlop w Karwi

Polskie wybrzeże Bałtyku usiane jest wieloma miejscowościami wypoczynkowymi, ale każda z nich ma swój niepowtarzalny urok, którym zachwyca turystów. Niewielka Karwia – leżąca 15 km na zachód od Władysławowa także ma wielu swoich sympatyków, którzy co roku spędzają swój wakacyjny urlop twierdząc, że jest to najlepsze miejsce na wypoczynek. Niewielka miejscowość z bogatym zapleczem turystycznym składa się jedynie z kilku ulic, jednak latem potrafi zapewnić odwiedzającym wszystko, czego potrzebują do szczęścia podczas urlopu nad morzem. Jest bogata baza noclegowa – pokoje gościnne, domy wczasowe, pensjonaty ale także wygodne domki letniskowe z doskonałą infrastrukturą. Poza tym w sezonie czynnych jest wiele restauracji i barów, serwujących głównie smażone ryby i pyszne obiady domowe, są też sklepiki, małe wędzarnie ryb, lodziarnie i stragany z pamiątkami.

Największą atrakcją Karwi jest szeroka plaża ze strzeżonymi kąpieliskami, która pokryta jest jasnym i wyjątkowo miękkim piaskiem. Można do niej dojść w kilka minut, gdyż od głównej ulicy Wojska Polskiego oddziela ją jedynie wąski pas zalesionych wydm. Przy pięknej pogodzie większość letników oblega tutejszy brzeg, ale niektórzy wolą w tym czasie poznawać najbliższą okolicę.

Warto zobaczyć, mając noclegi w Karwi:

Jastrzębią Górę – oddalona jest od Karwi o zaledwie 6 km, a można tu zobaczyć obelisk Gwiazda Północy, który wskazuje najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Rozewie – położone tuż za Jastrzębią Górą, a znajduje się tutaj jedna z najstarszych w Polsce latarni morskich. Oprócz tego jest Muzeum Latarnictwa oraz Izba Pamięci Stefana Żeromskiego. Władysławowo – jest to najbliższe miasto, do którego można dojechać z Karwi np. autobusem albo rowerem. Warto zobaczyć Port Rybacki, Aleję Gwiazd Sportu, Wieżę Widokową w Domu Rybaka oraz Muzeum Motyli. Dla dzieci dużą atrakcją jest lunapark oraz Ocean Park z dużymi figurami morskich zwierząt. Swarzewo – w miejscowości położonej koło Władysławowa jest Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza. Hel – można do niego dotrzeć autobusem, samochodem, rowerem oraz pociągiem (ze stacji we Władysławowie). Największą atrakcją jest Fokarium, w którym odbywają się pokazy karmienia i tresury tych sympatycznych zwierząt. Można także popłynąć stąd statkiem do Trójmiasta. Warto wiedzieć, że w samej Karwi podczas sezonu turystycznego organizowane są koncerty i festyny, a także seanse filmowe w kinie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>